Social Sciences
Permanent URI for this community
Browse
Browsing Social Sciences by Subject "cultural transfer"
Now showing 1 - 6 of 6
Results Per Page
Sort Options
- ItemАртрезиденція як форма культурного діалогу в умовах вимушеної міграції під час воєнної інтервенції(Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, 2022) Сендецький, АндрійВоєнні події національно-визвольної війни в Україні супроти російського окупанта, які розпочалися у 2014 р. і тривають дотепер, не знівелювали культурно-мистецьку діяльність у країні, а увиразнили форми культурного діалогу з цивілізованим світом, альтернативні традиційним, що властиві для мирного часу. Від 24 лютого 2022 р. – дати початку повномасштабного вторгнення російської федерації на територію суверенної України – демократичні країни світу активно запрошували й продовжують заохочувати вимушених мігрантів до участі в арт резиденціях у їхніх інституціях. Цей гуманний вияв солідарності з Україною сприяє пошуку нових культурно-мистецьких комунікацій, результатом яких можуть стати тривалі проєкти міжнародної співпраці.
- ItemКомплементарність у навчально-пізнавальному процесі міжнародного культурного діалогу: фестивальні практики.(Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, 2022) Сендецький, Андрій
- ItemКультурно-мистецький діалог українських театрів на сторінках польської періодики початку ХХІ століття(Видавничий центр Маріупольського державного університету, 2022) Сендецький, АндрійПодано аналіз статей, повідомлень, рецензій спеціалізованої польської періодики 2000–2010 рр., у яких розміщено інтерв’ю, відгуки, враження та коментарі театрознавців щодо сучасних культурно-мистецьких подій Польщі, у яких взяли участь українські митці. Проведена аналітична робота є частиною підготовчого етапу до оцифрування знайдених матеріалів про українсько-польський культурний діалог та розміщення їх у базі даних Польської академії наук. Отриманий попередній результат ілюструє певну спрямованість кожного з аналізованих видань та є підставою для визначення їхнього тематичного напрямку: ретроспективи; фестивальних подій та творчих зустрічей; біографії персоналій і відкриття нових імен; літературного огляду. Активність українських акторів і театральних колективів у мистецькому житті Польщі є одним з індикаторів роботи як урядової культурної дипломатії, так і особистісних контактів між обома країнами, що визначає сильні та слабкі сторони у міжнародних відносинах.
- ItemНаціональні оперні театри України в українсько-польському культурному діалозі початку ХХІ ст.: аналіз офіційних сайтів(Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, 2022) Сендецький, АндрійАктуальність дослідження українсько-польського культурного діалогу крізь призму театральних практик національних оперних театрів України зумовлена кількома важливими чинниками: сценічне мистецтво є виразним маркером інспірацій, взаємовпливів та запозичень культур; театральні практики є чутливим емоційним індикатором до суспільних настроїв та віддзеркаленням знакових подій як соціуму, так індивідуального світогляду митців цієї галузі творчості; вияв різноманітних форм комунікацій між подібними інституціями є статистичним показником інтенсивності міжнародних культурних зв’язків; культурно-мистецький діалог між сусідніми державами є рефлектором ступеню взаємного інтересу до країни комунікатора.
- ItemРоль театрального мистецтва у культурному трансфері на прикладі реалізації Міжнародного Благодійного Фестивалю (трієнале) Казок "KAZ.KAR." (2006–2019)(Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника, 2021) Сендецький, АндрійТеатральне мистецтво — галузь людської творчості, у якій комунікативний простір постійно відкритий до нових віянь у сценічних творах, до креативних інтерпретацій відомих постановок у так званому осучасненому звучанні; є потужним промоутером невідомих спектаклів, майданчиком репрезентації новостворених вистав та давно апробованим медіатором культур. Загальновідомо, що така функція сценічного мистецтва закладена від його виникнення, адже мета кожного твору полягає у художньому відображенні дійсного крізь призму світоглядних уявлень його авторів і виконавців та перманентної ретрансляції творчого продукту реципієнту-глядачу.
- ItemУкраїнсько-польська театральна діяльність початку ХХІ ст.: осмислення діалогу культур сусідів і стратегія його вивчення(Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, 2021) Сендецький, АндрійСучасні глобалізаційні процеси у світі в цілому та в Україні зокрема нівелюють/трансформують культурно-мистецьке різноманіття. Особливо виразно це простежується у театральному мистецтві. Необхідність вивчення комплексного процесу змін, запозичень, адаптацій у галузі театрального мистецтва, яке демонструє рефлексію на динаміку виникнення–засвоєння–інтерпретації кожного соціокультурного явища, є гостро актуальною. Потреба ґрунтовного культурологічного аналізу кращих комунікацій театральних колективів зумовлена використанням їх у творчих практиках у майбутньому. Прогностика уможливить обрати оптимальні шляхи посилення українсько-польського культурно-мистецького діалогу, виявити еволюційні шляхи й характер культурного трансферу. Поняття різновиду культурного діалогу – культурного трансферу, яке виникло ще в 1980-х рр. Серед французьких філологів, набуло універсального значення і стало прийнятним для низки гуманітарних галузей науки.